Kayıt Ol || Şifremi UnuttumAkheron Ultima Online
Akheron Ultima Online Sunucusu Açılıyor!
Telif hakkı:
Tarih: 2015-02-04 10:54
Yorum:
Oy:


Akheron Ultima Online Shard
Sunucu Açılış Tarihi: 08.02.2015 Saat: 18:00


Akheron Ultima Online Hakkında

Öncelikle bütün Ultima Online camiasına merhaba! Akheron Ultima Online sunucusu çok yakında sizlerle birlikte olacak ve oyuncularına yıllar öncesinde ki sade Ultima Online keyfini ve kalitesini tekrar yaşatacak.

Malum günümüzde ticarethaneye dönen, oyuncu kayıran, para karşılığında veya parasız edit basan, bir kaç aylık ego tatmini için açılan, oyuncuların ne istediklerini dikkate almayıp serverı kendi keyfine göre gereksiz binekler, itemler, saçma sapan sistemlerle dolduran ve insanları oyundan soğutan aynı zamanda oyunda ki hatalarla ilgilenmeyip oyuncuları verdiği emeklere pişman eden bir çok sunucu var.

Bizler de bütün oyuncular gibi bu durumdan oldukça rahatsızız. Bu sebeple uzun süredir üzerinde çalıştığımız Akheron fikri ortaya çıkmış oldu. En iyisini yapabilmek için uğraşıyoruz ve buna devam edeceğiz.

Neden Akheron?

Çünkü Akheron, oyuncularına kaliteli ve eğlenceli bir oyun sistemi oluşturmuş, özgün ve sade bir ultima online sunucusudur. Uzun yıllardan beri Ultima Online oynamış ve geliştirmeye çalışmış deneyimli ve ilgili yetkili kadrosuyla oyuncularımıza gerçek ultima online keyfini yaşatmayı hedeflemektedir. Bir takım sunuculardaki standart sorunlar giderilmiş, sistemler en iyi derecede geliştirilmiş ve kendine özgü sistemleriyle Ultima Online’a yeni bir boyut kazandırmıştır. Ayrıca yüksek makina ve teknik özellikleriyle oyuncularına tamamiyle rahat bir oyun deneyimi garantilemektedir. Akheron iyileştirilmiş pvp dengeleriyle, geliştirilmiş craft sistemleriyle, yapılan farklı ve eğlenceli etkinliklerle ve sürükleyici oyun hikayesiyle Türkiye’nin en iyi Ultima Online sunucusu olmak için hazırlanmıştır. Çok daha fazlasını öğrenebilmeniz için sizi de Akheron’un fantastik dünyasında yerinizi almanız için davet ediyoruz.

Sunucu Bilgileri

Emulator: Sphere
Version: 0.56b Nightly
Sunucu Türü: Role Play/Power Play
Skillcap: 800.0
Statcap: 225
PH: 15 gün süreyle %100 açık.
Harita: Sosaria

İnternet Sitesi
Forumlar
Hakkımızda
Yetkili Kadrosu
Kayıt Ol
Dosyalar
Bize ulaşın

Sistemler

Aile Sistemi

[spoiler]Provisioner vendorlarından satın alabileceğiniz aile kurulum belgesiyle kendi ailenizi kurabilirsiniz. Satın aldığınız belgeye tıkladığınızda öncelikle ailenin ismini belirlersiniz. Sunucuda bu isimde başka bir aile yoksa kurulumu onayladığınız anda aileniz kurulur. Çantanıza düşen kaybolmaz aile bilekliğinize çift tıkladığınızda bir menü açılır. Bu menüde üye listesini görebilir, aileyi yıkabilir, aileden birini atalabilir veya yeni üye alımları yapabilirsiniz. Her hangi bir oyuncuyu aileye almak ücretsizdir. İstek gönderdiğiniz oyuncu kabül ettiği anda aileye girer. Aile mensubu oyuncu istediği zaman aileden ayrılabilir.

Sistem Komutları

.aile: Aile üyelerinin bir listesi çıkar. Online olan aile üyelerini görebilirsiniz.

.ailemiyonet: Bu komut aile reisinin çantasında ki bilekle aynı işlevi görür.

.ailedenayril: Aileden çıkmanızı sağlar.[/spoiler]

Vendor Sistemi

[spoiler]Sunucumuzda pazar alanı bulunmamaktadır. Bu sebeple vendorlar sadece sahip olduğunuz evlere kurulabilmektedir. Prosivioner vendorundan satın alacağınız vendor deed ile kendi evinizde vendor kurabilirsiniz. Ortak veya dost olduğunuz evlerde vendor kuramazsınız. Vendorunuz için ödemeniz gereken haftalık kira ve benzeri hiç bir ücret bulunmamaktadır. Siz vendorunuzu kaldırmadıkça size hizmet edecektir.

Sistem Komutları

.fiyat: Vendorunuza koyduğunuz ürüne fiyat vermenizi sağlar.

.hasilat: Vendorunuzun kazancını bankanıza aktarmanızı sağlar.

.al: Vendorda satılan herhangi bir eşyayı satın almanızı sağlar.

.kaldir: Vendorunu kaldırmanızı sağlar. Deed olarak çantanızı düşer. İçinde eşya varken kaldıramazsınız.[/spoiler]

Ev Sistemi

Sunucumuzda evler şehirlerde bulunan architect vendorunda satılmaktadır. Evinizi aldığınız zaman ev kurma kurallarına uygun olan ve gz sınırları dışında her türlü yere evinizi kurabilirsiniz. Evinizi kurduğunuzda bankanıza 1 çantanıza 1 adet olmak üzere size 2 adet anahtara sahip olursunuz. Daha sonradan bu anahtarları çoğaltmanız mümkündür. Evinizin tabelasına çift tıklayarak evinize isim vermek, ortak ve dostların listesini görmek, ortak veya dost eklemek veya çıkarmak, evi kaldırmak gibi işlemler yapabilirsiniz.

Sistem Komutları

.evdenayril: Evden 10 saniye içerisinde ayrılırsınız. Bu süre içerisinde hareket edemezsiniz.

.strongbox: Bulunduğunuz yere güvenli kasa koyabilmenizi sağlar.

.evdenat: Evinizde bulunan yabancıyı evden atar. Bu komut evden atılan kişiyi komple yasaklamaz. Kapının açık olması durumunda eve tekrar girebilir. İstediğiniz kadar evden atabilirsiniz bir süre sınırlaması yoktur.

.evyardim: Bunlar dışındaki bilindik ev komutlarının bir listesini görmenizi sağlar.

Guild Sistemi

Provisioner vendorlarından satın alabileceğiniz guild deed loncanızı kurabilmenizi sağlar. Guild kurabilmek için kurulumu onaylanmış bir castle veya tower sahibi olmalısınız. Çantanızda guild deed’iniz hazır halde bulunduğu takdirde guild kurulumu yapacağınız kalenizin önünde page atabilirsiniz. Her hangi bir yetkili gelip guildinizin kurulumunu sağlayacaktır. Guild master ve üyeler guild taşı aracılığıyla guildle alakalı işlemlerini gerçekleştirebilir. Guildmaster diğer guildlere üye alımı ve üye çıkarma, diğer guildlere savaş veya dostluk ilan etme, guild yönünü belirleme, guildin ismi ve kısaltmasını değiştirme gibi işlemleri guild taşı aracılığıyla yapabilir. Aynı zamanda guild yönünüze göre bir kalkan alabilirsiniz.

Sistem Komutları

.gc: Guild üyeleriyle sohbet etmenizi sağlayan komutdur.

.gonline: Online guild üyelerinin listesini gösterir.

.guilddenayril: Bu komutu yazdığınız takdirde 15 dakika sonra guildden ayrilmiş olursunuz. Ardından bir 15 dakikada criminal olursunuz. Guild taşından ayrılırsanız bunların hiç biri gerçekleşmez.

Hazine Sistemi

Hazine açabilmek için öncelikle hazine haritasına ihtiyaç duyarsınız. Hazine haritaları sunucuda iki şekilde çıkarılabilir. Balıkçılar balık tutarak veya ağ atarak sos bottle çıkarma şansına sahip olurlar. Sos bottle’ye çift tıkladığınızda kırılır ve içerisinden hazine haritası çıkar. Ayrıyetden dungeonlar’da bulunan tehlikeli yaratıklardan direk hazine haritası çıkma şansı bulunmaktadır. Haritaya çift tıkladığınızda sizi hazineye götürecek olan bir ok ekranda belirir. Oku takip ederek hazinenin olduğu yere ulaşabilirsiniz. Kürek (Shovel) yardımıyla hazineyi bulunduğu yerden çıkarırsınız. Bu şekilde hazineyi koruyan yaratıklarda hazineyle birlikte ortaya çıkarlar. Bu yaratıkları alt ettiğiniz zaman hazineyi elde edebilirsiniz. Hazinenin içinden şansınıza göre para, silah ve eşya çıkmaktadır. Hazine içerisinden tekrar sos bottle veya hazine haritası çıkmaz.

Spawn Sistemi

Sunucumuzda sabit spawnlar bulunmaktadır. Aktif bir binek olsada olmasada spawnda bineği koruyan yaratıklar sürekli bulunmaktadır. Bineğin değerine göre bu yaratıkların sayısı ve güçleri belirlenmiştir. Llama ve Horse spawnlarında hiç bir koruyucu yaratık bulunmamaktadır. Spawn sistemi hakkında daha detaylı ve güncel bilgileri forumdan takip etmenizi öneririz.

Avcılık Sistemi

Sunucumuzda bulunan fame sahibi oyuncuları öldürdüğünüzde kellelerini alarak şehirlerde bulunan direklerde sallandırabilirsiniz. Bu sayede fame elde edersiniz. Aynı zamanda eğer kelle avcısısıysanız kelle avcıları listesinde yükselirsiniz. Sallandırdığınız her kelle listede puanınıza eklenmiş olur. Kelle avcıları listesi haftalık olarak yenilenmektedir. Listede birinci, ikinci ve üçüncü olanlar ödüllendirilir. Her haftanın sonunda ilk üçe girenlerin ödülleri bankalarına otomatik olarak düşer.

Ödüller

Birinci: 1 adet random binek deed. 1 adet random +15 silah. 250 k para ödülü.

İkinci: 1 adet random +15 silah. 250 k para ödülü.

Üçüncü: 250 k para ödülü.

Sistem Komutları

.avcilistesi: Haftanın en çok kelle sallandiran 10 avcısını gösterir.

.avciol: Kelle avcılığı sistemine katılmanızı sağlar.

.avciligibirak: Kelle avcılığı sistemine dahil olmamanızı sağlar.

Yumurta Sistemi

Sunucuda bulunan Ostard çeşitlerini yumurtalardan elde etmenizi sağlayan bir sistemdir. Yumurtalar hazinelerden veya düşük oranda ölen ostardların cesetlerinden çıkabilmektedir. Sahip olduğunuz yumurtaları kuluçka yardımıyla evinize kurabilirsiniz. Yumurtalar evde sabitlenmiş vaziyetdeyken üstünden geçilmesi durumunda kırılırlar. Yumurtanın olgunlaşma süresi kurduğunuz andan itibaren 48 saatdir. Bu sürenin sonunda random olarak Mid, Zostrich, Forest veya Desert Ostard bineklerinden birine sahip olursunuz. Bu binekleri çıkarmak için olgunlaşmış yumurtaya çift tıklamanız yeterlidir. Yumurtanın boş çıkma ihtimali yoktur.

Takı Sistemi

Oyun içerisinde farklı özellikleri bulunan güçlü yüzükler ve kolyeler bulunabilmektedir. Bunlara güç takıları denmektedir. Bu takılar dungeonlada bulunan dragonlardan oldukça düşük bir ihtimalle çıkmaktadır. Kısacası bu takıları elde edebilmek için şanslı olmanız gerekmektedir. Oldukça nadiren çıkarlar. Takılar kullanılmaya başlandığı andan itibaren 15 günlük bir süreye girer. Bu süre sonunda silinir. Bu takıların her biri özelliklerine göre sahibine fazladan str, int veya dex verir. Takılar öldüğünüzde bir başkası tarafından lootlanabilir. Geçici olarak str, int ve dex arttıran rel sanet tarzı büyüler attığınızda takıların verdiği değerlerin üstüne eklenir. Süresi dolduğunda da geçer. Kısacası bu büyüler takılardan bağımsız olarak kullanılabilir. Yüzük ve kolye aynı anda kullanılabilir. İkisini bir arada kullanmanız durumunda takıların kendi özellikleri dışında exstra bir güç elde etmezsiniz.

Takılar ve Özellikleri

Yüzükler

Light Ring: Sahibine +5 Str verir.

Night Ring: Sahibine +5 İnt verir.

Dark Ring: Sahibine +5 Dex verir.

Kolyeler

Light Necklace: Sahibine +10 Str verir.

Night Necklace: Sahibine +10 İnt verir.

Dark Necklace: Sahibine +10 Dex verir.

Duello Sistemi

Pvp sistemi olarak da adlandırabileceğimiz bu sistem sayesinde iki oyuncu birbiriyle belirli bir alanda istediği zaman savaşabilecektir. İki oyuncuda tamamen hazır olmalıdır. Aynı zamanda bankalarında en az 25 k para bulunmalıdır. Teklif gönderecek oyuncu önce karşısına çıkacak menüden yapılacak duellonun lootlumu lootsuzmu olacağı, silaha zehir sürülüp sürülemeyeceği gibi ayarları yapmalıdır. Daha sonra diğer oyuncuya teklifi göndermelidir. Teklifin kabül edilmesi durumunda iki oyuncuda duello alanına otomatik olarak gönderilir. Gönderildiğiniz andan itibaren bu alanda 10 dakika süreniz vardır. Bu süre içerisinde oyunculardan birinin ölmesi durumunda onu lootlayabilir yada resleyebilirsiniz. Bu tamamen size kalmıştır. Sürenin bitimine bir kaç saniye kala diğer oyuncunun ölmesi gibi bir durumda lootlamaya yada reslemeye süreniz kalmayabilir. Buna dikkat edilmesi gerekir. 10 dakika sonunda otomatik olarak Britain’e pk olmanız durumunda ise Delucia’ya gönderilirsiniz.

Sistem Komutları

.duello: Karşı tarafa duello teklifi göndermenizi sağlar.

.duellodancik: Bu komutu yazdığınızda 10 dakikalık sürenin bitmesini beklemeden 15 saniye sonra duello alanından gönderilirsiniz. Fakat bu 15 saniye içerisinde hareket edemezsiniz. Karşı taraf sizi öldürebilir.

Bonuslar

Bleeding:
Swordsmanship ve Tactics yetenekleri 98.0 dan yüksek kılıçlılar rakibine ağır yaralar verebilir.

Disarm:
Wrestling ve Armslore yetenekleri 98.0 dan yüksek oyuncular rakiplerinin silahının şeklini bildiğinden düşürebilirler.

Stun:
Wrestling ve Armslore yetenekleri 98.0 dan yüksek oyuncular rakiplerini sersemletebilirler.

Dismount:
Elinde Swordsmanship yeteneğiyle kullanılan ağır silah(bardiche, halberd) olan oyuncular rakiplerini bineklerinden düşürerek avantaj sağlayabilirler.

Stam Shot:
Elinde Macefighting yeteneğiyle kullanılan ağır silah olan oyuncular rakiplerinin bir anda stamını etkileyebilirler.

Shield Power:
Elinde Macefighting yeteneğiyle kullanılan güçlü silah olan oyuncular rakiplerine hasar olarak kalkanını dahi kırabilirler.

Perfect Shot:
Archery ve Tactics yetenekleri 98.0 dan yüksek olan oyuncular ellindeki yayları kullanarak rakiplerinin canlarını bir anda daha fazla düşürebilir.

Parablow:
Elinde Fencing yeteneğiyle kullanılan ağır silah olan oyuncular rakiplerinin bir anda stamını etkileyebilirler.

Sunucu hazırlıkları devam etmektedir. Detaylı bilgiler yakında eklenecektir. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Paylaş
Henüz yorum yapılmamıştır.
Sayfa açılma süresi 0.09 sn.